Broumovské stěny

Broumovské stěny se zdvihají jihozápadním směrem z údolí řeky Stěnavy. Z krajinářského hlediska se jedná o výrazný nesouměrný horský hřbet, z něhož vystupuje celá řada skupin pískovcových skalních útvarů, lemujících četné rokle.
Několik roklí brázdí skalní masiv zpravidla od západu k východu. Nejznámější je Kovářova rokle - vede jí značená turistická cesta z Police n. M. do Broumova přes Hvězdu. Četné skalní hřiby v oblasti Slavného a Božanovského Špičáku jsou ukázkou tzv. selektivního zvětrávání pískovcových skal.
Hlavní turistická cesta jde téměř po hřebenu stěn a skýtá četné rozhledy, zejména do údolí Stěnavy. Za dobré viditelnosti lze vidět masiv Kralického Sněžníku a západním směrem spatřit hřbet Krkonoš.
Na samotném hřebenu byla v r. 1733 vystavěna barokní kamenná kaple s půdorysem tvaru hvězdy, dílo K. I. Dientzenhofera.  Ta byla později pobořena a chátrala. Nakonec byla postavena a v roce 1855 slavnostně vysvěcena nová kaple. U kaple je kamenný ochoz, ze kterého je pěkný pohled na Broumovskou kotlinu a okolní kopce a hory na severu. V těsné blízkosti kapličky se nachází dřevěná chata z 19. století, postavená ve švýcarském slohu a fungující dnes jako restaurace. Hvězda je východiskem několika turistických cest.
Jihovýchodní část stěn je nejsnadněji přístupná z Machova nebo Božanova - oblast Božanovského Špičáku (773 m, nejvyšší vrchol broumovských stěn) se značeným okruhem, Junácká vyhlídka a Bludiště. Zajímavým útvarem je skalní uskupení Kamenná brána a nedaleký vrch Koruna (769 m.n.m.) odkud je také pěkný rozhled směrem do Polska.
Horolezectví je dovoleno jen ve vyznačených terénech. Broumovské stěny jsou částečně přístupné i pro cyklisty - v oblasti NPR je značeno několik km cyklostezek pro horská a trekkingová kola . Hustá síť turistických cest v oblasti Broumovksých stěn skýtá možnost podnikat výlety různé délky a náročnosti.
Od Hvězdy lze podniknout zajímavé výlety.